KEZDŐLAP >> VASZARY KOLOS DÍJ

VASZARY KOLOS DÍJ
A VASZARY KOLOS DÍJ megalapításának őtlete 2005-ben merült fel először. Egy kórház gyógyító, oktató, megelőző tevékenységének támogatása fontos ügy. Különösen azzá vált az elmúlt időkben és a jelenben, amikor a forráshiányos intézmények már a dolgozóik képzését sem tudják támogatni. Hálánkat szerettük volna megmutatni, ennek kifejezésére 2012.03.26-n a Kuratóriumunk végre megalapíthatta a Vaszary Kolos Díjat, utasítást adhatott a Díj elkészítésére. Szavazás szerint a végső forma kisplasztika -"íróasztal-plasztika"- lett, hogy jutalmazottját minden nap emlékeztethesse jótettére.
A szobrot Gábor Éva Mária művésznő alkotta.

Alapító: Vaszary Kolos Alapítvány

Díj: Vaszary Kolos szobra, mint szimbólikus jutalom. Pénzjutalommal nem jár.

Kijelölés: legfeljebb évente egyszer az évzáró kuratóriumi ülésen a Kuratórium döntése alapján.

Odaítélés alapja:

-az Alapítványért különlegesen elkötelezett, sokat tett személy
-az Alapítványt hosszú időn keresztül, vagy folyamatosan, és kiemelt mértékben támogató személy, vagy intézmény

Átadás: a díjat a Kuratórium elnöke adja át.

JUTALMAZOTTAK

Ugrás a lap tetejére.